Kareivių g. 19, Vilnius +370 659 86247 info@dentalstory.lt facebook

Ar būtina protezuoti dantis jei ir taip tai netrukdo gyventi?

Atsakymas labai paprastas: Visų pirma, veidas ir dantys yra Jūsų vizitinė kortelė. Taigi vienas iš faktorių yra estetinis vaizdas, tačiau dar svarbesnis faktorius yra patologinių procesų kurie gali įvykti dėl dantų netekimo sustabdymas. Jau netekus vieno danties, yra užprogramuojami įvairūs procesai: gretima esantys dantys pakrypsta, atsiranda tarpai tarp dantų ir t.t. Na o kai netenkama daugiau dantų, atsiranda ir daugiau problemų: visų pirma kramtymo jėgos pasiskirsto ne vienodai, todėl visas krūvis tenka likusiems dantims, ko pasakoje jie nudyla arba gauna mechanines perkrovas ir vėliau netenkama dar daugiau dantų. O tai jau įtakoja pačio žandikaulio atrofiją ir net jaunas žmogus atrodo kaip pagyvenęs.

 

Kokį protezą geriausia pasirinkti?

Yra įvairiausių protezų konstrukcijų, jas nusako kiekviena klinikinė situacija individualiai. Šiandien pažangiausia technologija yra bemetalė keramika arba cirkonio konstrukcija. Šiais laikais jau galima visiškai atsisakyti metalo konstrukcijos. Esminis skirtumas tarp tradicinės metalo keramikos ir bemetalės keramikos yra tas, kad naujos kartos medžiagos yra labiau organizmo toleruojamos nei paprastas metalas. Todėl prie cirkonio arba presuojamos keramikos konstrukcijos dantenos bei pats protezas visada atrodys natūraliau. Prie metalo keramikos protezų dantenų patamsėjimo ne visada pavyksta išvengti. Taip pat bemetalės konstrukcijos protezas atrodys žymiai estetiškiau dėl savo geresnio pralaidumo šviesai. Mes dirbame su pačiomis pažangiausiomis technologijomis, todėl siūlome atvykti ir sužinoti kokia konstrukcija Jums būtų tinkamiausia.

ESTETINIS PROTEZAVIMAS

Ilgus metus, protezuojant dantis, pasirinkimas Nr.1 buvo metalo keramikos vainikėliai. Tai metalinis vainikėlis padengtas porcelianu. Vainikėlyje esantis metalas atspindi šviesą, todėl protezas atrodo nenatūralus. Pagal dantenų kontūrą  aplink metalo keramikos vainikėlį esanti „tamsi linija“ dar labiau pabrėžia nenatūralumą. Šiuolaikinės modernios technologijos suteikia galimybę naudoti protezų gamyboje natūraliai atrodančias ir estetinio grožio reikalavimus atitinkančias medžiagas -  porcelianą. Bemetalės keramikos vainikėliai, laminatės, užklotai ir įklotai gaminami iš porceliano, kuris yra labai stiprus, estetiškas ir puikiai atkuria prarasto danties funkciją.

Laminatės - tai plonos keramikos plokštelės, kurios tvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus. Tai ypač danties audinius tausojantis būdas. Porceliano laminatai gaminami individualiai kiekvienam pacientui laboratorijoje, todėl jų beveik neįmanoma atskirti nuo natūralių dantų. Laminatės atsparios kavos, arbatos ar rūkalų poveikiui. Pasižymi ilgaamžiškumu. Funkcionuoja 10-12 metų.

Dantų laminatėmis galima koreguoti:

-        dantų formą bei spalvą;

-        atkurti estetišką danties vaizdą;

-        koreguoti tarpus tarp dantų;

-        atkurti nuskilusį dantį;

-        koreguoti dantenas;

-        atkurti dantų formą ir aukštį (kai yra žemi dantys);

-        sutvirtinti silpnus dantis, apsaugoti juos nuo skilimo.

 

Užklotai – šiuolaikinės gydymo technologijos leidžia išvengti dantų skilimo, lūžinėjimo, kai plombos sudaro daugiau nei pusę danties vainiko arba dantis yra negyvas. Tuo atveju patartina dėti ne plombas, bet užklotus ar vainikėlius. Užklotas padengia visą danties kramtomąjį paviršių – tai leidžia labai tiksliai atstatyti danties anatomiją. Pagal fizines savybes ir kietumą bemetalė keramika yra artimiausia danties emaliui, tai užtikrina tiek restauracijos, tiek atstatyto danties ilgaamžiškumą.

 

Kontaktai

+370 659 86247
+370 659 47210

Kareivių g. 19, Vilnius
Lietuva

info@dentalstory.lt