Kareivių g. 19, Vilnius +370 659 86247 info@dentalstory.lt facebook

Estetinis plombavimas

Estetika (gr. aisthetikos – jutiminis) – tai grožinė kūryba, harmonija.
Tai šiuolaikinėmis kompozicinėmis medžiagomis pažeistų danties audinių atkūrimo būdas, reikalaujantis ypatingo gydytojo odontologo profesionalumo ir juvelyrinio kruopštumo. Estetinio plombavimo metu danties audiniai atkuriami sluoksnis po sluoksnio, imituojamos smulkiausios detalės, spalvos gylis, atstatoma dantų forma, skaidrumas. Mūsų klinikoje naudojami kompozitai yra tvirti, atsparūs dilimui, savo fizinėmis ir mechaninėmis savybėmis artimi natūraliems dantų audiniams, išskiria fluorą, kuris stabdo tolimesnį karieso formąvimąsi. Plombavimo metu maksimaliai išsaugomi natūralūs danties audiniai, galima ištaisyti ir koreguoti formą ir danties defektus, dydį, spalvą, nežalojama gleivinė. Kurkime grožį kartu!!!

Dantų balinimas

Dantų balinimas yra vienas iš populiariausių, paprasčiausių ir prieinamiausių būdų pasigražinti savo šypseną. Dantų spalvos pakitimo priežastys gali būti įvairios – tai gausus dažančių produktų (kavos, arbatos, tabako, vyno) vartojimas, įvairios dantų traumos, senyvas amžius, antibiotiko tetraciklino vartojimas. Tamsi danties spalva gali būti paveldėta ir genetiškai. Mūsų klinikoje atliekamas dantų balinimas yra saugi, efektyvi ir mūsų dantims nekenkianti procedūra. Balinimui naudojamos tik saugios ir sertifikuotos dantų balinimui skirtos medžiagos.

Vienas saugiausių dantų balinimo būdų - ofisinis dantų balinimas kabinete. Tai procedūra atliekama klinikoje ir trunkanti apie 1 valandą. Dantų balinimo procesas vyksta naudojant specialias dantų balinimo medžiagas į kurių sudėtį įeina vandenilio peroksidas. Jo metu dantenos ir dantų kakleliai apsaugomi barjerine medžiaga, o dantų emalis padengiamas balinamuoju geliu. Jau po pirmo balinimo seanso dantys tampa pastebimai baltesni, tačiau optimalus rezultatas pasiekiamas po 2-4 apsilankymų. Po dantų balinimo dantų jautrumas yra minimalus, dėl unikalių balinimo gelio sudėtyje esančių medžiagų PF ( fluorido ir kalio nitrato), kurios mažina dantų jautrumą.

Dantų balinimas namie – metodas, paremtas tuo, kad pacientui yra pagaminamos individualios kapos, į kurias dedamas balinantis gelis. Kapa – tai permatoma celiulioidinėmatrica, kuri glaudžiai apgaubia kiekvieną dantį. Su kapomis galima miegoti ir naktį. Optimalus efektas pasiekiamas po 10 naktų.

Endodontija

Endodontija – danties šaknies kanalų gydymas ir plombavimas.
Danties viduje esanti ertmė, kurią užpildo audinys, vadinamas pulpa. Kol danties pulpa yra gyvybinga, ji gali kovoti su infekcija, kadangi organizmas per kraujotaką turi galimybę nusiųsti į pažeidimo vietą su infekcija kovojančių ląstelių, tačiau pulpai žuvus ir kraujotakai išnykus, tokia galimybė dingsta. Endodontinio gydymo reikia tuomet, kai pulpa yra infekuota. Mikroorganizmai ir jų toksinai danties kanalėliais į pulpą gali patekti iš ėduonies pažeistos ertmės, gilių periodontologinių kišenių, traumų atvejais, kitų danties pažeidimų (įtrūkimų, skilimų, erozijų, pleištinių defektų ir kitais atvejais). Dantis pasidaro skausmingas, jautrus šalčiui ar karščiui, prasidėjus uždegiminiam procesui gali būti patinimas. Tuomet kanalai turi būti gydomi, siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Ištobulinus endodontinio gydymo metodus dantys šalinami vis rečiau.
Dantų kanalų gydymas – tai pulpos pašalinimas iš kanalų, jų išplatinimas ir išvalymas. Išvalyti ir išplatinti kanalai yra užpildomi specialia plombine medžiaga.

Kodėl reikia gydyti dantų šaknų kanalus?

Jei kanalai negydomi, bakterijos iš infekuotos pulpos per šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų ir sukelti šalia esančių danties audinių uždegimą – periodontitą. Po truputį pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Esant lėtinei periodontito stadijai, žmogus gali nieko ir nejausti, tačiau paūmėjimą lydi skausmas, galimas tinimas. Šiam procesui užsitęsus kartais tenka dantį pašalinti.
Tam tikrų viršutinio žandikaulio dantų periodontitas gali sukelti ir sinusitą – prienosinių ančių gleivinės uždegimą.
Endodontinis kanalų gydymas pailgina danties ilgaamžiškumą.

Profesionali burnos higiena

Nepriekaištinga burnos ertmės higiena – geriausia apsauga nuo dantų ėduonies, gleivinės ir periodonto ligų.

Procedūros metu yra pašalinamos minkštos ir kietos apnašos, kad būtų užkirstas kelias jose besikaupiančių bakterijų sukeliamoms ligoms, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, kabantys plombų kraštai, įvertinama plombų ir protezų būklė, įvertinama dantų ir periodonto būklė, suteikiamos dantų valymo rekomendacijos.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti ne rečiau kaip kas 6 mėnesius.

 

Kontaktai

+370 659 86247
+370 659 47210

Kareivių g. 19, Vilnius
Lietuva

info@dentalstory.lt